تامین انرژی برای استخراج رمزارز از ظرفیت‌های بورس است.

مدیرعامل بورس انرژی، تامین انرژی مورد نیاز صنعت استخراج رمزارز را به عنوان یکی از ظرفیت‌های بورس انرژی اعلام کرد.

فراهم شدن امکان استفاده از بورس انرژی برای صنعت استخراج رمزارزها چند ماهی است که به عنوان یک راه‌حل برای خاموشی‌ها و مشکلات انرژی این صنعت مطرح شده است. با این حال به نظر می‌رسد فعالان از این طرح استقبال نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرعامل بورس انرژی، علی نقوی در مورد بازار برق سبز و بورس انرژی اعلام کرده: بازار برق سبز می‌تواند تامین کننده انرژی مورد نیاز صنایع در فصل‌هایی باشد که قطعی برق وجود دارد. همچنین سهامداران حقیقی با خرید این برق از طریق سبد گردان‌ها، می‌توانند در بازار برق سبز سرمایه‌گذاری کنند.

نقوی در مورد صنعت ماینینگ هم اعلام کرده، یکی دیگر از ظرفیت‌هایی که تالار برق سبز برای مصرف‌کنندگان دارد، تامین انرژی استخراج کنندگان رمزارز است. به این ترتیب استخراج کنندگان رمزارزی که دارای مجوز هستند، می‌توانند برق مورد نیاز خود را از طریق بورس انرژی تامین کنند.

مدیرعامل بورس انرژی در حالی از فراهم بودن امکان تامین انرژی مورد نیاز ماینرها از طریق بورس انرژی می‌گوید که علی بابک‌نیا، رئیس کارگروه ماینینگ انجمن بلاک‌چین در مصاحبه با پیوست گفت: هرچند بورس انرژی پتانسیل خوبی برای تامین انرژی مورد نیاز ماینرها را دارد، اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های ماینینگ در ایران نرخ تعرفه است و ماینرها حتی اگر انرژی مورد نیاز خود را ارزان‌تر و از طریق بورس انرژی تامین کنند، باز هم باید مابه‌تفاوت نرخ تعرفه را به توانیر پرداخت کنند.