پنج ارزی که باید در این هفته زیر نظر داشته باشیم

 حفظ قیمت بیت کوین در ۲۶۰۰۰ دلار  وثبات آن می تواند فرصت های معاملاتی خوبی را برای TON، XMR و QNT ایجاد کند. بیت کوین در آخر هفته پیش تقریبا ثابت بود و تحرکی در روند آن دیده نمیشد.

توجه: این مطلب به هیچ وجه یک پیشنهاد مالی نیست!

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در پست اخیر خود در X (توییتر سابق) گفت که نوسان و تغییرات قیمت بیت کوین بسیار کاهش داشته و به پایین ترین حد سه سال اخیرخود رسیده. او گفت که این اتفاق از دو جهت مثبت و منفی میتواند مورد بررسی قرار گیرد، دیدگاه مثبت آن در مورد نهنگهاست، زیرا نهنگ‌ها موقعیت‌های خود را حفظ کرده‌اند و دیدگاه منفی آن این باشد که سرمایه گذاران پول جدیدی به بازار منتقل نکرده اند.

رنج قیمتی بیت کوین همچنان سرمایه گذاران را در مورد حرکت بعدی بیت کوین گیج کرده است. در این رابطه، نظرات مثبتی از سوی تحلیلگران جی‌پی مورگان وجود داشت که می‌گفتند روند نزولی بیت‌کوین ممکن است به پایان برسد. آنها معتقدند که کاهش علاقه به قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو نشان می دهد که لیکوئید شدن معامله گران بلند مدت به پایان رسیده است.

قیمت ارزهای دیجیتال ۲۸ اوت 2023

همانطور که بیت کوین تصمیم می گیرد حرکت بعدی خود را انجام دهد، ۳ کوین انتخابی نشانه هایی از قدرت را نشان می دهند. اگر روند بیت کوین به سمت نزولی برود، ممکن است این آلت کوین ها منفی شوند، اما اگر بیت کوین بالا بیاید یا در یک محدوده باقی بماند، ممکن است یک فرصت معاملاتی کوتاه مدت خوب از سوی این کوین ها ارائه شود.

بیایید نمودارهای ۴ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت صعود کنند، مطالعه کنیم و سطوحی را که برای تصاحب گاوها باید از آنها عبور کنیم، شناسایی کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۲۶ آگوست یک الگوی شمعدانی را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین خریداران و فروشندگان در مورد حرکت بعدی بیت کوین (BTC) است.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۷۲۲۲ دلار) نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه فروش بیش از حد قرار دارد که نشان می دهد فروشندگان در بالا دست قرار دارند. با این حال، بعید است که خریداران بدون مبارزه تسلیم شوند. آنها سعی خواهند کرد با تمام توان از سطح ۲۴۸۰۰ دلار دفاع کنند.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، جفت ارز BTC/USDT ممکن است بهبود قوی تری را آغاز کند. این اتفاق می تواند درها را برای افزایش احتمالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۸۸۸۸ دلار) باز کند.

اگر فروشندگان بخواهند موقعیت خود را تقویت کنند، باید قیمت را به زیر ۲۴۸۰۰ دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، این جفت ارز می تواند روند نزولی را تا ۲۰۰۰۰ دلار آغاز کند.

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین ۴ ساعته

متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به نقطه میانی نمودار چهار ساعته است. این امر نشان میدهد که تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار است. اگر قیمت به زیر ۲۵۷۰۰ دلار سقوط کند، بیت کوین ممکن است به ۲۵۱۶۶ دلار و سپس به ۲۴۸۰۰ دلار نزول پیدا کند.

در حالت عکس، اگر بیت کوین بالاتر از میانگین های متحرک حفظ شود، این امر نشان می دهد که خریداران اقدام به خرید کرده اند. یک مقاومت جزئی در ۲۶,۳۱۴ دلار وجود دارد، اما در صورت عبور از این مانع، بیت کوین می تواند به ۲۶,۶۱۰ دلار و سپس به ۲۶,۸۳۳ دلار صعود کند.

تحلیل قیمت TON

Toncoin (TON) در حال تشکیل یک الگوی سر و شانه معکوس است که با شکست بالای خط گردن کامل می شود و بالای ۱.۵۳ دلار بسته خواهد شد.

تحلیل نمودار قیمت تن کوین روزانه

شیب تدریجی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۳۸ دلار) و RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت را نسبت به سمت صعود است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱.۵۳ دلار برسانند، جفت ارز TON/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را به سمت الگوی هدف یعنی ۱.۹۱ دلار آغاز کند.

خرس های بازار یعنی فروشندگان احتمالاً برنامه های دیگری در پیش دارند. آنها سعی خواهند کرد از سطح ۱.۵۳ دلار محافظت کنند و قیمت را به زیر میانگین های متحرک بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، TON می تواند به ۱.۲۵ دلار و در نهایت به ۱.۱۵ دلار کاهش یابد.

تحلیل نمودار قیمت تن کوین ۴ ساعته

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که سطح ۱.۵۳ دلار ممکن است مانعی سخت برای عبور خریداران باشد. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از متحرک نمایی ۲۰ روزه عقب نشینی کند، این نشان می دهد که خریداران با هر افت جزئی خرید خود را آغاز می کنند. این موضوع می تواند شانس شکست بالای ۱.۵۳ دلار را بهبود بخشد. سپس این جفت ارز ممکن است تا ۱.۷۰ دلار افزایش یابد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که معامله گران سودی نزدیک به ۱.۵۳ دلار کسب می کنند. سپس ممکن است این جفت ارز به SMA 50 روزه و متعاقباً به ۱.۳۳ دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت مونرو

مونرو XMR بازگشت قدرتمندی را از خط روند صعودی برای دومین بار در چند روز گذشته تجربه کرد که نشان می دهد خریداران به شدت از این سطح دفاع می کنند.

تحلیل نمودار قیمت مونرو

جفت ارز XMR/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۸ دلار) برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع بزرگ عمل خواهد کرد. اگر خریداران از این حمایت خود را رها نکنند، چشم انداز یک رالی بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش می یابد. سپس این ارز دیجیتال ممکن است به SMA 50 روزه (۱۵۷ دلار) صعود کند که می تواند منجر به جذب خرس ها برای فروش شود.

اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که فروشدگان به فروش خود در رالی ادامه می دهند. سپس این جفت ارز می تواند خط روند صعودی را دوباره آزمایش کند. تکرار مداوم سطح حمایت باعث تضعیف آن می شود. اگر این سطح تسلیم شود، مونرو ممکن است به ۱۲۵ دلار و سپس به ۱۱۵ دلار سقوط کند.

تحلیل نمودار قیمت مونرو

خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک در نمودار چهار ساعته قرار دادند که نشان می دهد ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. یک مقاومت سرسخت در ۱۵۰ دلار وجود دارد، اما اگر این سطح کاهش یابد، جفت ارز XMR/USDT ممکن است به ۱۶۰ دلار برسد. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران وجود دارد.

اولین نشانه ضعف شکست و نزدیک شدن به زیر میانگین های متحرک خواهد بود. که می تواند قیمت را به خط روند صعودی بکشاند. شکست زیر این حمایت می تواند جفت ارز را به ۱۲۵ دلار کاهش دهد.

تحلیل قیمت کوانت

رمزارز کوانت QNT در ۱۷ آگوست از حمایت قوی ۹۵ دلار بازگشت و در ۲۶ آگوست از میانگین متحرک بالاتر رفت. این موضوع نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح بالاتر است.

تحلیل نمودار قیمت کوانت

خریداران سعی خواهند کرد حرکت را حفظ کنند و قیمت را به سمت خط روند نزولی سوق دهند. این سطح احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهد بود. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید اما از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۱ دلار) بازگردد، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید با کاهش است.

این اتفاق می تواند احتمال صعود به بالای خط روند نزولی را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز QNT/USDT می تواند یک صعود را تا ۱۲۰ دلار آغاز کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. سپس ممکن است کوانت به سطح حمایت ۹۵ دلار کاهش یابد.

تحلیل نمودار قیمت کوانت ۴ ساعته

میانگین متحرک در نمودار چهار ساعته افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد خریدران در حال بازگشت هستند. این جفت ارز می‌تواند به سمت خط روند نزولی حرکت کند، جایی که فروشندگان ممکن است دوباره مقاومت سختی را پیش روی خود داشته باشند.

در جهت نزولی، انتظار می رود میانگین های متحرک به عنوان پشتوانه های قوی عمل کنند. تثبیت و بسته شدن زیر SMA 50 روزه نشان می دهد که روند بهبود قیمت ممکن است به پایان رسیده باشد و ممکن است جفت به ۹۸ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت منتل

Mantle (MNT) از زمانی که در 20 جولای به 0.60 دلار رسید، در یک روند نزولی قوی قرار داشته است.

الگوی شمعدانی در 25 آگوست نشان می دهد که خریداران در تلاش برای به دست گرفتن کنترل هستند. جفت MNT/USDT می تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.45 دلار) افزایش یابد که سطح مهمی است و باید مراقب آن باشند. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، این جفت ارز می‌تواند تا سطح 38.2% فیبوناچی اصلاحی تا 0.48 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که فروشندگان در هر رالی جزئی به فروش خود ادامه می‌دهند. این امر می تواند منجر به آزمایش مجدد حمایت در 0.41 دلار شود. اگر این سطح شکسته شود، جفت ممکن است تا 0.35 دلار کاهش یابد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که خریداران قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک بالا برده‌اند، اما در تلاش برای شروع یک رالی صعودی هستند. این امر نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و ممکن است در سطوح بالاتر چالشی ایجاد کنند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک شکسته شود، نشان دهنده مزیت برای فروشندگان ها خواهد بود. که احتمال شکست به زیر 0.41 دلار را افزایش می دهد.

از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، نشان دهنده این است که خریداران در حال خرید در افت های جزئی هستند. ممکن است این جفت ارز تا 0.47 دلار و متعاقباً به 0.52 دلار صعود کند.

منبع